Zaproszenie – XLIX Szkoła Współczesne Zagadnienia w Hydrologii

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w XLIX Szkole Współczesne zagadnienia hydrologii, która odbędzie się w dniach od 10 do 13 maja 2022 r., w Domu Zjazdów i Konferencji PAN w Jabłonnie przy ul. Modlińskiej 105, 05-110 Jabłonna k/Warszawy oraz w formie on-line. Organizatorem Szkoły są: KOMITET GOSPODARKI WODNEJ PAN oraz INSTYTUT METEOROLOGII I GOSPODARKI WODNEJ PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY w Warszawie. Głównym celem corocznych Szkół jest zapoznanie uczestników z najnowszymi osiągnięciami i kierunkami badań współczesnej hydrologii w aspekcie wprowadzania ich do programów nauczania, prac badawczych oraz praktyki.

Program XLIX Szkoły obejmuje problematykę z zakresu HYDROLOGIA DLA POTRZEB OCENY ZAGROŻEŃ I PROGNOZY ZASOBÓW WODNYCH, w szczególności:

  • hydrologia zlewni,
  • zasoby wodne w różnych warunkach zagospodarowania,
  • zasoby wód podziemnych,
  • ocena zasobów wodnych z uwzględnieniem zmiany klimatu,
  • wykorzystanie nowoczesnych narzędzi do oceny zasobów wodnych,
  • zastosowanie danych satelitarnych – WARSZTATY,
  • aktualne problemy hydrologii – KOMUNIKATY.

Ponadto odbędzie się seminarium aktualnych problemów hydrologii w ramach, którego uczestnicy Szkoły będą mogli przedstawić krótkie (ok. 20 min.) komunikaty z zakresu aktualnych problemów hydrologii.

Rejestracja będzie odbywać się przez stronę internetową, która ukaże się wkrótce o czym Państwa zawiadomimy. Informujemy, że podane poniżej kwoty dotyczące opłat za uczestnictwo mogą ulec zmianie.

Opłaty za uczestnictwo: pobyt stacjonarny: 1200 zł (netto) obejmuje koszty organizacyjne, materiały, zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, serwis kawowy), pobyt dzienny: 750 zł (netto) obejmuje koszty organizacyjne, materiały, obiad, serwis kawowy. Nie obejmuje zakwaterowania, w formie online: 100 zł (netto) obejmuje koszty organizacyjne, materiały.

dr hab. inż. Tamara TOKARCZYK, prof. IMGW PIB – kierownik Szkoły

Więcej na stronie internetowej: https://szkolahydrologii.imgw.pl/